Terapia par

Terapia par może pomóc każdemuOd zawsze człowiek był istotą stadną. Jest to stwierdzenie tak prawdziwe, że aż nie powinniśmy o nim wspominać. Odkąd istnieje cywilizacja ludzka, człowiek łączy się w pary. Jednak czasem jak te pary i małżeństwo się zachowują to głowa mała.

Terapia małżeńska może pomóc każdej parze

Wystarczy poobserwować co dzieje się dookoła nas za drzwiami sąsiadów, żeby mieć pewność że niejedno małżeństwo i niejedna para potrzebuje profesjonalnej terapii. Okazuje się bowiem, że szczególnie w obecnych czasach, gdy ludzie są bardzo zapracowani i mają swoje osobiste problemy, nie potrafią ze sobą rozmawiać. Takie pary często upadają, rozwodzą się, partnerzy zrywają ze sobą. Więcej o terapii par we Wrocławiu dowiesz się na tej stronie.

Niemal każdy terapeuta par powie, że tak wcale nie musi być. Obecnie mamy do czynienia z plagą rozwodów i rozstań. Pytanie jest, czy gdyby tacy ludzie pozwolili sobie pomóc, to czy związek trwałby nadal i byłby bardzo szczęśliwy. Da się to osiągnąć jeśli skorzystamy z pomocy terapeuty par. Zazwyczaj jest to wykwalifikowany psycholog, który przygotował się właśnie do tego aby pomagać nie tylko pojedynczym osobom ale przede wszystkim związkom. Taka terapia par najczęściej jest prowadzona we trójkę, czyli jest tam terapeuta oraz mąż i żona albo partner i partnerka. Rozmowy indywidualne również są przeprowadzane.
Czas na przemyślaną terapię par

Co dzieje się na terapii par?

W ich trakcie terapeuta ma możliwość wniknąć w to co się dzieje w umysłach małżonków lub partnerów w ten sposób może im skutecznie pomóc. Terapia par naprawdę ocaliła już wiele związków. Nie będziemy w tym momencie zastanawiać się czy człowiek jest z definicji istotną monogamiczną czy też w ciągu swojego życia powinien móc uczestniczyć w różnych związkach. Faktem jest jednak że jeśli jest możliwość uratowania związku to powinno być taka próba podjęta. Jednak aby to było skuteczne, potrzebujemy profesjonalnej pomocy terapeuty par. Warto się zwrócić o profesjonalną pomoc. Nie wszystko da się załatwić na własną rękę.

Sam osobiście znam wiele związków, które ocalały tylko dlatego że na czas zgłosiły się do poradni i przeprowadziły terapię par. Dzięki tej terapii partnerzy zrozumieli, jak nadal bardzo się kochają, jak bardzo nie mogłoby z siebie żyć i są dla siebie ważni. Owszem, gdyby się rozstali, znaleźliby nowych partnerów. Jednak to byłyby kolejne sytuacje w których znaleźliby się na rozdrożu. Takie życiowe zawirowanie spowodowałoby, że potrzebowali już by nie tylko terapeuty par ale profesjonalnego psychoterapeuty który musiałby mi pomóc w bardziej kompleksowy sposób.