Pracuj bezpiecznie

Pracuj bezpiecznie

W dziewiętnastym wieku w całej Europie zaczął bardzo szybko rozwijać się przemysł. Przede wszystkim ciężki, wydobywczy oraz na wysokościach, z użyciem podnośnika koszowego. Spowodowało to też systematyczny wzrost zamożności społeczeństwa, ale z drugiej strony związane to było z bardzo dużą, niespotykaną do tej pory, liczbą wypadków przy pracy.

Bezpieczeństwo w pracy

Szkolenia z bhp wtedy znane jeszcze nie były, na podnośnikach koszowych i w innych miejscach zdarzały się wypadki. Dlatego też konsekwencją tego było wymyślenie i dokładne opisanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy z maszynami typu podnośnik, co spowodowało, że wypadki stały się czymś dużo rzadszym, szczególnie we Wrocławiu.

Dlatego każdy pracownik obecnie jest zobowiązany do przejścia czegoś takiego, jak szkolenia bhp i odnawiać je co jakiś czas. Wszyscy przecież przyznają, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. W tym zaś przypadku określenie to nie tylko jest przenośne, ale również dosłowne.

Szkolenia bhp są prowadzone przez zewnętrzne firmy

Które mają odpowiednie uprawnienia i mogą wydawać zaświadczenia, zarówno firmie, jak też poszczególnym pracownikom, że szkolenie zostało przeprowadzone i zdane, a pracownicy wiedzieli, jak posługiwać się ciężkim sprzętem, jak podnośnik koszowy i inne maszyny.

Warto o tym pamiętać i takie zaświadczenie mieć gdzieś w pogotowiu, ponieważ wydawane jest ono raz na jakiś czas, ale nie na konkretne miejsce pracy.

Jeśli się je ma, przy zmianie pracy szkolenia bhp nie będą już potrzebne. Trzeba tez być na nich uważnym, ponieważ poruszane są tam bardzo ważne kwestie.

Szkolenie takie naprawdę pozwoli na uniknięcie wypadków w pracy, czy to przy obsłudze podnośnika koszowego, czy w innych sytuacjach. Wszyscy poczują się wtedy bezpiecznie, a praca we Wrocławiu, czy to ciężka fizyczna, czy lekka biurowa, nie będzie wiązała się z wypadkami, które mogą przynieść uszczerbek na zdrowiu.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *