Betonowe wykończenia pod klucz

Betonowe wykończenia pod klucz

Odkąd wymyślono ten materiał, stał się on najpopularniejszym środkiem wykorzystywanym na budowach i przy wykańczaniu wnętrz. Beton, bo o nim mowa, ma wiele zastosowań, a cieszy się tak dużą estymą wśród budowlańców, gdyż zrobić go jest bardzo prosto i prawie bezkosztowo.

Do jego wykonania wystarczy praktycznie dobrej jakości, przede wszystkim czysty piasek, cement, który wszystko sklei oraz woda i wtedy wykańczanie pod klucz już idzie szybko. Niezbędna jest też betoniarka, która wszystko wymiesza. Widzimy je zresztą na wszystkich budowach, czy to domów, czy dróg oraz nowych mieszkań, które są wykańczane pod klucz.

Czasem są one wielkości samochodów

Ale przy mniejszych budowach wystarczą te mniejsze, obsługiwane przez pojedynczego pracownika. Beton jednak, chociaż jest bardzo tani i wytrzymały, pewien czas temu stracił na swojej popularności, a to ze względu na jego walory estetyczne – jest bardzo szary, a nie wszystkim się to podobało. Szybko jednak znaleziono remedium na tę bolączkę i wymyślono beton barwiony. Czasem stosuje się go na podłogi w domach, które mają wykończenia pod klucz we Wrocławiu. Po prostu do betoniarki zaczęto dodawać specjalnie spreparowany barwnik.

Obecnie jest on sprzedawany oddzielnie

Czasem też jest już wymieszany z cementem. W ten sposób można uzyskać beton praktycznie wszystkich kolorów, jakich się tylko chce. Ograniczeniem pozostaje jedynie fantazja inwestora, czy projektanta budowli. Ten poprzednio na masową skalę beton towarowy ma natomiast wciąż zastosowanie.

Nie każdy rodzaj budownictwa wymaga stosowania zabiegów estetycznych, ale wykańczanie pod klucz z pewnością tak. Na przykład podkład pod drogi spokojnie może być wykonywany z tradycyjnego zwykłego betonu, czyli mieszkanki wody, piasku oraz spajającego je cementu.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *