WYDARZENIA


15.09.2014

Sprawdziłyśmy na sobie. Dotlenianie skóry Intraceuticals

Na taki zabieg można wybrać się zawsze. Nie ma przecież cery, która nie potrzebuje dodatkowej porcji wilgoci i odświeżenia. A takich właśnie efektów spodziewamy się po Intraceuticals. Przetestowałam go w  Lados – Studiu Pięknego Ciała. To mały, przytulny salon na warszawskiej Saskiej Kępie. Wizytę tam warto połączyć z miłym spacerem po ulicy Francuskiej i okolicach.

Podczas Intraceuticals wykorzystuje się hiperbaryczny tlen i dwa rodzaje kwasu hialuronowego. Jego cel to wprowadzić w głąb skóry składniki aktywne za pomocą tlenu pod ciśnieniem. Na liście jego fanek jest m.in Madonna, Kate Perry i Jennifer Lopez. Zabieg jest też już dosyć popularny w Polsce, z zachwytem o nim mówiły w wywiadach m.in. Katarzyna Glinka, Justyna Steczkowska i  Edyta Olszówka.

Co na początek? Oczywiście dokładny demakijaż i delikatny piling. Gdy skóra jest przygotowana do akcji wkracza urządzenie z małą głowicą (trochę przypomina długopis), którą kosmetyczka lekko przykłada do skóry twarzy, punkt po punkcie. Jest to całkowicie bezbolesne, a nawet przyjemne, bo odczuwa się lekki chłód. W ten sposób podawany jest skórze tlen. Sprawia on, że serum jest znacznie szybciej wchłaniane (są cztery rodzaje tego preparatu, w moim przypadku było to odmładzające Rejuvenate).

Skład serum oparty jest przede wszystkim na kwasie hialuronowym, kompleksach witamin i antyoksydantów. Zabieg nie jest długi, na „omiecenie” twarzy tlenem kosmetyczka potrzebuje ok. 45 minut. Więcej czasu poświęca na miejsca, gdzie skóra jest przesuszona czy pojawiają się tam zmarszczki – to przede wszystkim powieki. Na zakończenie kosmetyczka zaproponowała mi krem bogaty w kwas hialuronowy. I zrezygnowałam z makijażu, bo skóra wyglądała naprawdę dobrze! Idealnie nawilżona, odświeżona. Wypoczęta jak po wakacjach. Tak działa terapia tlenowa.

Raczej nie ma co liczyć na to, że zginą drobne zmarszczki (może tylko po serii zabiegów na młodej skórze). Jeden zabieg Intraceuticals można potraktować, jako świetną terapię bankietową czy przed wielkim wyjściem, gdy zależy nam na szybkich efektach. Utrzymują się one dosyć długo, na pewno ok. tygodnia.

Rozwiązania poważniejszych problemów ze skórą można spodziewać się po serii zabiegów (z reguły ok. sześciu), a zwłaszcza gdy walczymy z przebarwieniami czy trądzikiem (specjalne serum są także w ofercie). Intraceuticals stosuje się również jako zabieg uzupełniający przy kuracjach odmładzających, np. mezoterapii.

Nie ma do niego właściwie żadnych przeciwwskazań, poza aktywną opryszczką i reakcjami alergicznymi na skórze twarzy. Idealny jest nawet dla kobiet w ciąży.

Cena zabiegu to około 400 zł

Sprawdziłyśmy na sobie. Dotlenianie skóry Intraceuticals

Sprawdziłyśmy na sobie. Dotlenianie skóry Intraceuticals