Zabiegi na twarz


MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

Jest to nowoczesna metoda mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamentu oraz pompy zasysającej martwy zrogowaciały naskórek.
Usunięcie powierzchniowych warstw naskórka wraz z zassaniem pobudza także intensywnie produkcję kolagenu i elastyny oraz stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna już po pierwszym zabiegu. Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny i rozstępy, redukuje lub całkowicie eliminuje drobne zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia. Zmiany histologiczne dotyczą nie tylko naskórka, ale również skóry właściwej (stymuluje mikrokrążenie i przepływ limfy, przyspiesza usuwanie toksyn z głębszych warstw skóry).  Stopień złuszczenia oraz siłę zassania reguluje się w zależności od powierzchni skóry i jej potrzeb oraz częstotliwości wykonywanych zabiegów. Po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej aplikujemy substancje odżywcze i nawilżające w postaci maski kremowej. Zabieg ten można wykonywać w serii lub jako jednorazowy. Można go łączyć z innymi metodami: ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kwasy, mezoterapia bezigłowa.

Częstotliwość zabiegów:

•co 2-3 tygodnie w leczeniu trądziku i zmian potrądzikowych, cykl obejmuje 5-10 zabiegów
•co 3-4 tygodnie w zabiegach odmładzających, cykl około 5 zabiegów, zaleca się wykonanie 2 sesji w ciągu roku
•w celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych efektów zaleca się wykonywanie mikrodermabrazji regularnie co 4-6 tygodni


MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA LUX - Z AMPUŁKĄ, MASKĄ KREMOWĄ, ALGAMI I MASAŻEM

Mikrodermabrazja diamentowa - jest nowoczesną metodą mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamentu oraz pompy zasysającej martwy zrogowaciały naskórek. Usunięcie powierzchniowych warstw naskórka wraz z zassaniem pobudza także intensywnie produkcję kolagenu i elastyny oraz stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna już po pierwszym zabiegu. Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny i rozstępy, redukuje lub całkowicie eliminuje drobne zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia. Zmiany histologiczne dotyczą nie tylko naskórka, ale również skóry właściwej (stymuluje mikrokrążenie i przepływ limfy, przyspiesza usuwanie toksyn z głębszych warstw skóry).
Stopień złuszczenia oraz siłę zassania reguluje się w zależności od powierzchni skóry i jej potrzeb oraz częstotliwości wykonywanych zabiegów. Po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej aplikujemy substancje odżywcze i nawilżające. Wykorzystując zwiększenie absorbcji skóry nakładamy ampułkę, wykonujemy masaż na odżywczej masce kremowej i aplikujemy maskę algową. Zabieg ten można wykonywać w serii lub jako jednorazowy. Można go łączyć z innymi metodami: ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kwasy, mezoterapia bezigłowa.

Częstotliwość zabiegów:

•co 2-3 tygodnie w leczeniu trądziku i zmian potrądzikowych, cykl obejmuje 5-10 zabiegów
•co 3-4 tygodnie w zabiegach odmładzających, cykl około 5 zabiegów, zaleca się wykonanie 2 sesji w ciągu roku
•w celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych efektów zaleca się wykonywanie mikrodermabrazji regularnie co 4-6 tygodni


MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Wraz z upływem lat skóra się starzeje. Zanikają włókna kolagenowe i elastyna, spada poziom nawilżenia, zwiększa się ilość wolnych rodników. Powstają zmarszczki i zmienia się się owal twarzy. Nie możemy tego procesu powstrzymać, ale możemy go znacznie spowolnić. W codziennej kosmetyce oraz podczas klasycznych zabiegów nie jesteśmy w stanie dostarczyć skórze odpowiednich składników odżywczych. Nie pozwala na to warstwa rogowa naskórka. Dzięki zastosowaniu mezoterapii pory otwierają się i do wnętrza skóry oraz przez błonę komórkową do wnętrza komórki przedostają się potrzebne substancje aktywne. Tkanka zostaje odżywiona, wydrenowana z toksyn, dotleniona oraz pobudzona do wytwarzania kolagenu i elastyny. Skóra regeneruje się, nawilża, ujędrnia i wygładza. Mezoterapię bezigłową można wykonywać w okolicach oczu. Mezoterapia bezigłowa to zabieg najnowszej generacji, który polega na bezbolesnym wprowadzeniu substancji aktywnych w głąb skóry. System został opracowany z myślą o regeneracji skóry, jej naprawie i stosuje się do odmładzania skóry, całkowicie bezbolesnego spłycania i wygładzania zmarszczek. Mezoterapia bezigłowa powoduje głębokie nawodnienie skóry, polepsza jej elastyczność, stymuluje układ limfatyczny i zapewnia długotrwały efekt poprawy jędrności skóry. Pracujemy tylko na esencjach i substancjach aktywnych dobieranych do rodzaju skóry. Długotrwałe efekty profesjonalnej kuracji gabinetowej gwarantuje stosowanie dobranych kosmetyków do pielęgnacji domowej.

Działanie mezoterapii bezigłowej:

  • błyskawiczny lifting
  • redukcja zmarszczek i bruzd
  • likwidowanie "worków" pod oczami
  • nawilżenie i dotlenienie skóry
  • wspomaganie zabiegów antycellulitowych i wyszczuplających
  • efekt widoczny już po pierwszym zabiegu

Zalecana ilość zabiegów: 4-6 zabiegów
Częstotliwość zabiegów: 1 raz w tygodniu
Profilaktycznie: 1 raz w miesiącu


MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA LUX Z MASKĄ KREMOWĄ, ALGAMI I MASAŻEM

Mezoterapia bezigłowa jest to zabieg polegający na wprowadzaniu w określone miejsca małych dawek substancji aktywnych. Pracujemy tylko na esencjach i substancjach aktywnych, nie wtłaczamy samego żelu.
W mezoterapii bezigłowej zastosowano połączenie terapii skojarzonej. Metoda ta polega na równoczesnym zastosowaniu terapeutycznego działania fali ultradźwiękowej i impulsowego bodźca elektroterapeutycznego. Mechanizm ten polegaja na wprowadzeniu określonej substancji leczniczej do organizmu przez warstwę naskórka i skóry właściwej. W obszarze skóry poddanej działaniu głowicy ultradźwiękowej do mezoterapii zachodzą miejscowe zmiany temperatury i zmiana wewnątrzkomórkowego ciśnienia - efekty te ułatwiają wnikanie substancji leczniczych do tkanek podskórnych. Zabieg pozwala na wprowadzenie do poszczególnych komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych. Małe kropelki płynu zostają uwięzione w mikrofałdach błony. Dzięki temu cząstki preparatów kosmetycznych działają nawet po zakończeniu zabiegu, co efektywnie przedłuża efekt zabiegu. Czas działania będzie uzależniony od aktywności samych preparatów. Średnio można założyć 24-48 godz. Rezultaty są widoczne już od pierwszego zastosowania. Zabieg ten stanowi alternatywę do klasycznej mezoterapii igłowej, gdyż pozwala na wyeliminowanie skutków ubocznych związanych z iniekcjami. Daje możliwości szerokiego wachlarza zastosowań w zabiegach miejscowych na twarz, oko i dekolt  Dzięki mezoterapii bezigłowej substancje odżywcze wnikają około 200 razy lepiej w głąb skóry w porównaniu do tradycyjnych metod.


PEELING KAWITACYJNY

Peeling kawitacyjny całkowicie może zastąpić tradycyjne oczyszczanie skóry. Jest nawet bardziej skuteczny i zapobiega powstawaniu uszkodzeń mechanicznych związanych z rozpulchnieniem i podgrzaniem skóry przez parę z wapozonu.
Peeling kawitacyjny to złuszczanie naskórka za pomocą ultradźwięków. Jest wykorzystywany głównie do bezdotykowego i bezbolesnego oczyszczania twarzy. Skóra po zabiegu lepiej przyjmuje kosmetyki. Peeling kawitacyjny oczyszcza skórę bezboleśnie i dokładnie, a dodatkowo sterylizuje ją. W wypadku skóry tracącej jędrność możemy zastosować dodatkowo wibracje ultradźwiękowe, które działają efekt liftingu - spłycają zmarszczki.
Peeling kawitacyjny to również system regeneracji skóry, który nie tylko pozwala przeprowadzać zabiegi przeciwzmarszczkowe lub regulujące pracę skóry, ale również wspomaga leczenie poważnych problemów skórnych.
Nie wymyślono dotychczas bardziej bezpiecznego i skutecznego systemu oczyszczania twarzy z zanieczyszczeń i trądziku. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii jest to jedyny sposób na oczyszczenie skóry z trądziku ropnego. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej fali wszystkie bakterie, wirusy i grzyby zostają niszczone. Jest to również świetny zabieg przygotowujący skórę do laseroterpii przeciwtrądzikowej lub frakcji. W wyniku skojarzenia tej metody z laseroterpią bardzo szybko można się pozbyć trądziku raz na zawsze i odzyskać alabastrową twarz! Do zabiegu wykorzystuje się aparat wytwarzający fale ultradźwiękowe, zakończony szpatułką, którą przesuwa się po zwilżanej solą fizjologiczną twarzy. Nie wymaga rozgrzewania dlatego można go bezpiecznie wykonywać przy skórach naczyniowych i wrażliwych

Zalecana ilość zabiegów: 3-5 zabiegów - leczniczo
Częstotliwość: 1 raz w tygodniu
Podtrzymanie efektu: 1 zabieg w miesiącuPEELING KAWITACYJNY - ZABIEG LUX, Z AMPUŁKĄ, MASKĄ KREMOWĄ, ALGAMI I MASAŻEM

Kawitacja to zjawisko powstające na powierzchni skóry pod wpływem działania fali ultradźwiękowej i soli fizjologicznej. W warstwie rogowej powstają pęcherzyki powietrza, które w wyniku zmiennego, wewnątrzcząsteczkowego ciśnienia ulegają minieksplozjom, wytwarzając mikroenergię, która usuwa martwe już komórki naskórka. Zjawisko to odbywa się w ciągu mikrosekund. Ciśnienie i ciepło, które powstaje podczas zabiegu rozbija bardzo delikatnie warstwę rogową skóry nie docierając do skóry właściwej. Proces ten uwalnia nagromadzone wokół komórek substancje, rozbija złogi wapnia. Ciepło powstałe podczas zabiegu uaktywnia reakcję wewnątrzkomórkowe: enzymy i katalizy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania komórek. Po usunięciu zrogowaciałego naskórka pozostaje świeża odżywiona skóra, która oferuje lepsze warunki do produkcji kolagenu i elastyny. Ważnym elementem tez jest duże zwiększenie absorbcji skóry związane z usunięciem warstwy rogowej. Synergia tych mechanizmów czyni zabieg niesamowicie efektywnym. W wypadku skóry tracącej jędrność możemy zastosować dodatkowo wibracje ultradźwiękowe, które działają efekt liftingu - spłycają zmarszczki.SONOFOREZA

Termin sonoforeza brzmi bardzo tajemniczo. Jednak sonoforeza to jedno z ostatnich osiągnięć współczesnej kosmetologii. Jak wygląda sonoforeza? Jakie daje efekty i czy faktycznie jest skuteczna?
Sonoforeza polega na przyspieszeniu przenikana substancji aktywnych przez skórę przy pomocy ultradźwięków. Umożliwia też wprowadzenie do skóry substancji, które w normalnych warunkach słabo przez nią przechodzą np. peptydów czy witamin. Ultradźwięki usprawniają oddychanie tkankowe, pobudzają przemianę materii i wprowadzają płyny w ruch oscylacyjny co umożliwia przenikanie substancji do głębokich warstw skóry.
Dzięki sonoforezie możemy rozwiązać wiele problemów i defektów kosmetycznych. Odpowiednio dobrane substancje aktywne dzięki ultradźwiękom docierają do skóry właściwej powodując odprężenie, poprawiając przepływ krwi i limfy, pobudzając metabolizm i regenerację. Towarzyszy temu delikatny masaż dzięki czemu zabieg jest przyjemny dla skóry. Zabieg sonoforezy nadaje się dla każdego rodzaju skóry, pomaga rozwiązać wiele problemów kosmetycznych . Te wszystkie zalety sprawiają, że jest on coraz chętniej stosowany w gabinetach kosmetycznych, SPA czy salonach odnowy biologicznej. Za pomocą głowic ultradźwiękowych wprowadza się w głąb skóry koktajle, ampułki, serum i inne substancje czynne. Aby znacznie poprawić skuteczność ultradźwięków należy przygotować skórę poprzez delikatne złuszczenie jej. Dodatkowo ciepło wytworzone przez ultradźwięki odpręża skórę i mięśnie stymulując lepszy przepływ krwi i limfy, co poprawia metabolizm oraz regenerację komórek. Zastosowanie fali akustycznej znacznie poprawia kondycje skóry oraz spowalnia procesy starzenia. Ultradźwięki to relaksujący i korzystny sposób na silna i skuteczną regenerację skóry.


FALE RADIOWE

Najskuteczniejsza nieinwazyjna technologia w walce z przebarwieniami i zmarszczkami potwierdzona badaniami naukowymi!  W trakcie zabiegu emitowane są fale radiowe wytwarzane przez prąd wysokiej częstotliwości. Energia dociera do tkanek i następuje ich podgrzanie. Fale radiowe wpływają, więc na wytwarzanie w tkankach ciepła. Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiają ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację. Zabieg polega też na podgrzewaniu włókien kolagenowych co wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu komórki skóry pobudzane są do produkcji i regeneracji, następuje proces regeneracji. Dochodzi do uporządkowania się ich struktur. Następuje efekt wypełnienia zmarszczek. Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry oraz poprawia owal twarzy i koloryt cery. W wielu przypadkach już po wykonaniu pierwszego zabiegu zauważalny jest efekt.
Fala elektromagnetyczna emitowana przez RF ujędrnia i zagęszcza skórę i odwraca skutki starzenia się skóry. Najlepsze rezultaty występują u osób w wieku 30-50 lat, u których skóra łatwiej reaguje na bodźce stymulujące, u osób starszych wyniki są również dobre, gdy kuracja jest intensywniejsza i połączona z mocno odżywczymi maskami i kremami stosowanymi po zabiegu w salonie i w pielęgnacji domowej. Skóra w miejscu poddanym działaniu fal radiowych jest bardziej napięta. Efekt dogłębnej poprawy może pojawić się po serii zabiegów. Reguluje się praca układu limfatycznego i metabolizm w tkankach, co w efekcie powoduje wydalanie przez komórki barwnika melaniny odpowiedzialnego za przebarwienia. Zabiegi są skuteczne i bezpieczne, gdyż fala emitowana przez  aparat RF jest absorbowana w komórkach skóry i nie niszczy innych struktur - nie dochodzi do poparzenia naskórka.