Depilacja


DEPILACJA WOSKIEM MIEKKIM

Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów depilacji ciała jest usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wosku. Wosk usuwa włoski wraz z cebulkami dzięki czemu końcówki odrastających włosków są delikatniejsze, a same włoski odrastają słabsze i jaśniejsze. Odnowienie cebulki włoska po takim zabiegu trwa kilka tygodni (od 2 nawet do 5 tygodni w zależności od struktury włosa). Regularne stosowanie tej metody depilacji powoduje, iż owłosienie staje się znacznie mniej widoczne.

Do depilacji stosujemy wosk kremowy o niskiej temperaturze topnienia (37-38 stopni), który za sprawą specjalnych składników takich jak: mika, dwutlenek tytanu, oliwa z oliwek, łagodzi podrażnienia i działa antyseptycznie. Wosk ten nie powoduje oparzeń skóry, można stosować go do depilacji skóry skłonnej do rozszerzania naczynek i w przypadku skóry z delikatnie rozszerzającymi się naczynkami (przy mocno rozszerzonych naczynkach lub żylakach należy zrezygnować z zabiegu).

Jak się przygotować do zabiegu:

Przede wszystkim należy sprawdzić czy włoski są odpowiedniej długości: przy depilacji woskiem jest to długość od 0,5 cm. do 1 cm. Należy pamiętać, iż włoski zbyt krótkie są niemożliwe do usunięcia, podczas gdy zbyt długie mogą spowodować, że zabieg będzie mniej komfortowy. Na dzień przed zabiegiem dobrze jest zrobić delikatny peeling, który usunie martwy naskórek. Gładka skóra sprawi, że wosk będzie łatwiej przylegał do włosków. Nie zaleca się nakładania na skórę żadnych kremów ani balsamów w dniu, w którym zabieg ma być wykonany. Na dobę przed woskowaniem należy unikać opalania depilowanych części ciała.
Ponieważ depilacja ciała jest bardzo intymnym zabiegiem, ważne jest, aby bezpośrednio przed samym zabiegiem zadbać o higienę osobistą.
Po zabiegu:
- 24 godzin po woskowaniu należy unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych lub solarium
- należy zrezygnować z korzystania z produktów do pielęgnacji ciała z dodatkami chemicznymi przez 24 godziny po zabiegu
- 24 godzin po woskowaniu pach nie należy stosować dezodorantu
- 24 godziny po zabiegu nie korzystać z sauny

Efekt depilacji - gładka, miła w dotyku skóra utrzymuje się ok. 3-4 tygodni, w zależności od tego jak szybko rosną włoski, a odrastające włoski są delikatniejsze. Po 3 tygodniach włosy zaczynają być widoczne a po 4 tygodniach zabieg należy powtórzyć. U osób o słabym, jasnym owłosieniu efekt utrzymuje się dłużej.
Zabieg wykonujemy woskami i kosmetykami renomowanej firmy Depileve. Po depilacji nakładamy specjalny krem łagodzący, zapobiegający odrastaniu włosów, który łagodzi podrażnienia, wygładza skórę i niweluje uczucie kłucia po depilacji. Stosowanie odpowiednich kosmetyków może jeszcze wydłużyć ten czas.

Miejsca zabiegowe wykonywane woskiem miękkim:

Łydki - owłosione nogi w dzisiejszych czasach uważane są za bardzo nieestetyczne, niestety depilacja nie należy zwykle do przyjemności. Jednak bez zbędnego owłosienia na pewno poczujesz się atrakcyjniej. Depilacja łydek to podstawa. Każda z nas wie, że wystające włoski pod rajstopami, spod spódnicy czy krótszych spodni wyglądają bardzo niekorzystnie.

Uda - każda z nas wie, że wystające włoski pod rajstopami, spod spódnicy czy krótszych spodni wyglądają bardzo niekorzystnie. Podobnie rzecz się ma z udami, jednak tutaj nie wszystkie kobiety decydują się na depilację. Dlaczego? Powód jest prosty. Włoski na udach z reguły są jaśniejsze i delikatniejsze niż na łydkach, a wiadomo, że regularne golenie sprawi, że z czasem staną się one twardsze i ciemniejsze. Inaczej jest w przypadku pań obdarzonych bujniejszym owłosieniem na udach. Zresztą, nawet w przypadku włosków jasnych, są one dość widoczne w pełnym słońcu na plaży.

Ręce - choć włoski na rękach nie są tak widoczne i uciążliwe jak na nogach, warto je usunąć, by zawsze cieszyć się idealnie gładką skórą. Pokryte nieestetycznymi włoskami ręce nie są sexy! Oczywiście, nie chodzi nam o delikatny, prawie niezauważalny meszek, ale prawdziwą dżunglę... W takich sytuacjach depilacja to konieczność. Pamiętaj jednak, że rzadkie, blond włoski są do przyjęcia, a po ogoleniu istnieje ryzyko, że odrosną grubsze i ciemniejsze.